Лист-звернення профкому студентів НТУУ “КПІ” до Азарова М.Я.

Вих. № 130                                                               від “24 ”липня 2012 р.

Прем’єр-міністру України

М.Я. Азарову

Копія: міністру МОНМС

Д.В.Табачнику

Шановний Миколо Яновичу!

Профком студентів НТУУ «КПІ» звертається до Вас з приводу постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2012 р. № 526 «Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення».

З прийняттям цієї постанови значно погіршено умови індексації стипендії студентам, яким вона призначається вперше, за результатами наступного семестрового контролю (після припинення виплати), у зв’язку з переведенням на навчання за державним замовленням, наявністю підстав для призначення соціальної стипендії, поновленням на навчання тощо.

Загальновідомо, що студентство є однією з незахищених верств населення, особливо у нас в університеті, де близько 30-40% студентів відносяться до соціально незахищених категорій. У багатьох студентів єдиним доходом залишається їх стипендія та, відповідно, індексація на цю стипендію, яка на сьогодні складає близько 37%.

Враховуючи вищенаведене, вважаємо, що норми постанови, які звужують права осіб, що навчаються, потребують скасування, оскільки вони суперечать статті 22 Конституції України.

У зв’язку із зазначеним, вимагаємо вжити заходів для скасування норм постанови Уряду № 526, якими погіршено умови індексації стипендії осіб, які навчаються, для забезпечення відшкодування подорожчання споживчих товарів і послуг усім категоріям громадян, незалежно від суми підвищення їм доходу відповідно до норм Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».

З повагою,

Голова Профкому